Şeyda Japonya'da

Shinjuku ve Karaoke Çılgınlığı

suşi restoranı

Tokyo’yu keşfetmeye devam ediyorum.

Bu sabah 11’de arkadaşım Can’ın telefonu ile uyandım. beraber Shinjuku’ya gidelim mi diye sordu, ben de seve seve kabul ettim.

Shinjuku, benim okulumun bulunduğu Tama istasyonundan 2 tren değiştirilerek gidilen, Tokyo’nun en büyük ve gösterişli bölgelerinden biri. Binalar dizaynları ve yüksekliği ile göz kamaştırıyor. Shinjuku istasyonunun içi ise gerçek bir metropolde yaşadığınızı size bir kere gösterecek kadar modern.

Arkadaşım Can’la saat 13:30 civarı buluştuk ve çok aç olduğumuzdan, hemen birşeyler yiyelim dedik. Benim daha önce ününü duyduğum ve Japonya’ya gidersem mutlaka gitmek istiyorum dediğim bir yerde soluğu aldık : döner bantlı suşi restaurantı.

Fotografta gördüğünüz suşi restoranın içi. Bar tabureleri gibi küçük tabureler üzerine oturuyorsunuz. suşiler tabak içerisinde, bant üzerinde dönerek önünüzden geçiyorlar. Her tabaktaki suşinin fiyatı farklı. İstediğiniz tabağı önünüzden geçerken yakalayıp yiyorsunuz, hesap ödeyeceğiniz zamanda tabaklarınıza göre hesaplama yapılıyor.

Burdan sonra Shinjuku bölgesini keşfedelim dedik . Birçok farklı mimaride ve yükseklikte binalar vardı. Ve bunlardan bir tanesi inanması zor ama tam 11 katlı bir karaoke binasıydı. Bu kadar devasa bir karaoke binası olabileceğini hiç tahmin etmezdim. Arkadasım Can ve benim , Japonya’daki en ucuz eğlencelerimizden biri Karaoke olduğundan hemen binanın içine daldık. Zaten hava oldukça kapalıydı.

Karaoke binasının girişi çok büyük bir avize ile göz kamaştırıyordu ve heryer ışıklı idi. burada 2 kişilik bir oda  istetik ve 10. kattan bir oda verdiler. Dışarıyı izleyebildiğimiz tamamen camdan yapılmış bir asansörle, odamıza cıktık.

Odaya girdiğimizde bizi çok güzel bir sürpriz bekliyordu. Karaoke odasının duvarları çok güzel ışıktan resimlerle süslüydü, evet ışıktan resimler. Lambalar kapalı iken, duvarlarda bu ışıklar vardı. Çok geniş bir müzik arşivi bizi beklşyordu, Hatta inanmayacaksınız ama, girişite eğlancamize rek katması için zilli defler konulmuştu ve cidden bu çok güzeldi.

shinjuku gökdelenleri

İşte o meshur ve devasa binalar…Burası Shinjuku..

Ama maalesef çıktığımızda bizi kötü  bir sürpriz bekliyordu. Bardaktan boşanır gibi yağan yağmur, Shinjuku gezimizi yarıda bırakmamıza neden oldu.  Tekrardan gezmek üzere Can ile sözleştik ve ayrıldık.

Yarın ise üniverstenin orantasyon günü. Bakalım…


Shinjuku ve Karaoke Çılgınlığı İÇİN YAPILAN YORUMLAR

9 yorum for “Shinjuku ve Karaoke Çılgınlığı”

 1. Şeyda sadece resimle olmaz ama 🙂
  Bol bol video da çek , sonra onları montajlayıp sitede yayınlayalım 🙂 Sitemizde amatör bir belgeselimizde olmuş olur ne güzel 🙂

  Gönderen Taylan | Ekim 6, 2009, 1:20 am
 2. Bu arada Japonyada bol eğlenceler 🙂
  dersmi mersi boşver onlar burda da var 🙂

  Bizim içinde sushi ye bol bol, bide karaoke barlarda bir bak bakalım Barış Manço’nun şarkılarıda varmı 🙂 Onlar barış abiyi seviyorlarmış diyeduymuştum belki şarkılarını eklemişlerdir 🙂
  “Domates biber patlıcan” falan 🙂

  Gönderen Taylan | Ekim 6, 2009, 1:23 am
 3. Sevgili Taylan,

  Fotograf ve video da bol bol çekmeye çalışıyorum.

  Dersler konusundaki fikirlerine katılıyorum 🙂 ancak derslerimiz zaten japonca dersleri, onları da boşvermek çok sağlıklı olmaz bence.

  Barış Manco’yu tanımıyorlar, en azından benim sorduklarım. Muhtemelen biraz daha orta yaşlılar biliyordur. Genelde Tarkan’ı falan soruyorlar. 🙂

  Gönderen Şeyda | Ekim 6, 2009, 4:43 am
 4. mrb seyda nıhongo wa dodesga obeymasta taskanı nıhongo wa turkogo yorı kantandeskı do demo gambette kudasaı

  Gönderen ıshızakı | Ekim 15, 2009, 9:40 pm
 5. şeyda japon lar bize neden bu kadar kendilerini yakın hissediyor kan ceker derlerya bizde japonları nedense seviyoruz ve hep japonları merak etmişim dir onlara selam bizlerin adına lütfen sanada teşekkürler ist üsküdardan yorgancı ibrahim demir

  Gönderen ibrahim demir | Ekim 17, 2009, 7:42 pm
 6. Benim en büyük hayalim Japonya’da yaşamak…Bunun için çok uğraşıyorum şuan 15 yaşındayım,para biriktirmeye ve azda olsa Japonca öğrenmeye başladım umarım japoncayı iyi öğrenip orda bir iş bulabilirim..Bu benim ennn büyük isteğim <3 Şeyda abla bu bilgilendirmelerin için çokkk teşekür ederim.Sana o kadar çok imreniyorum ki…:)

  Gönderen Senem | Ekim 18, 2009, 10:05 am
 7. Segili İbrahim Bey,

  Tesekkür ederim, selamınız Japonya’ya iletildi bile.

  Sevgiler.

  Gönderen Şeyda | Ekim 18, 2009, 10:14 am
 8. Sevgili Senem,

  Japonya’ya gelmek istemeni çok iyi anlıyorum, bunun için canla başla derslerine asıl lütfen.

  Sizleri burada görmek bizim için gurur verivi bir şey olur.

  Ganbatte kudasai ^^

  Gönderen Şeyda | Ekim 18, 2009, 10:16 am
 9. İnşallah banada nasip olur oraları gezip görmek . Hayatta en çok istediğimm şeylerden birisidir japonyada yaşamak .Orayıı çokk merak ediyorumm vede görmeyii Çok istiyorum.!

  Gönderen Ilgın | Kasım 26, 2009, 5:25 pm

Yorum Yaz!

Künye

Shinjuku ve Karaoke Çılgınlığı
Ekim 5, 2009
9 Comments, Yorum Yaz!

Etiket Bulutu

akihabara shibuya tokyo
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ