Şeyda Japonya'da

Merhaba Tokyo Gaidai

Dün sabah şu an değişim öğrencisi olarak bulunduğum Tokyo Yabancı diller üniversitesi’nin tanıtımı (oryantasyon) yapıldı. Tokyo Gaidai’de 26 yabancı dil bölümü bulunuyor, bunlardan biri de Türkçe. 26 yabancı dil demek, 26 farklı kültür ve bu kültürlerden gelen farklı insanlar demek, bu çok heyecan verici değil mi?

Oryantasyon büyük konferans salonunda yapıldı. Önce üniversite rektörü , japonca konuşma yaptı. Sonra sırasıyla hocalarımız bize tanıtıldı ve topluca fotograf cektirdik.

CIMG0173

Hocaların bende bıraktıkları ilk izlenimim su : hepsi çok sıcakkanlı ve kibarlar. Sonra ders programımız, bursumuz, Japonya’daki hayatımız ve yapmamız gereken seyler hakkında konusuldu. İtiraf ediyorum, sonuna dogru çok sıkıldım. Sonra dağıldık, burada bulunan diğer Türk arkadaşım Berkay ile , Türkçe bölümüne gittik ve burada Aydın Sensei ile sohbet ettik.

Bugün ise seviye tespit sınavı yapıldı. 8 seviye içinden 3. seviye çıkmışım. İstanbul’da japonca öğretmenim Mariko Sensei ile konustugumuzda boyle bir sonuç bekliyorduk zaten. Ama ben yarın yine de 4. seviyeye gecmek için konusacağım.

Sınavdan sonra da banka hesabı açtırdım ve 100 yen shop’a gittim. Çok iyi bir şey ya. Japonya’da yaşamayı kolaylaştıran çok güzel bir düşünce bence. Evet , Türkiye’de de 1 milyoncular var ama bu kadar çeşidin bir arada olması muhteşem birşey. 100 yen shoptan cıkıp, biraz da mutfak alışverişi yaptım ve su anda makarnama yaptığım sos muhteşem kokuyor.

Tokyo’da yarın tayfun bekleniyor.


Merhaba Tokyo Gaidai İÇİN YAPILAN YORUMLAR

2 yorum for “Merhaba Tokyo Gaidai”

 1. Şeyda sen bu resmide ki soldaki turuncu sweet-shirt lü olanmısın? yada bu resimdemisin?.

  Sen yine iyi dayanmışsın. Ben bırak yabancı dil kendi dilimde ki seminerleri bile dinlerken afaganlar basıyor 🙂

  ***Bi güneş yüzü göremedin yaw 🙂 ,inşallah hafta sonu şöyle güneşli pinkin havası gibi gün geçirebilirsin 🙂

  ***Varsa okulunda birkaç resmini paylaşsana bizimle 🙂

  Gönderen Taylan | Ekim 8, 2009, 12:48 am
 2. Ben pembeli olanım Taylan Bey 🙂 Son 2 gündür hava gayet güzel ben de bol bol geziyorum ve buraya yazmaya çalışıyorum. Okulun fotografları var, en kısa zamanda paylaşacağım. Sevgiler…

  Gönderen Şeyda | Ekim 12, 2009, 7:18 am

Yorum Yaz!

Künye

Merhaba Tokyo Gaidai
Ekim 7, 2009
2 Comments, Yorum Yaz!

Etiket Bulutu

akihabara shibuya tokyo
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ